Les escoles, llars d'infants i esplais de la ciutat se sumen a la celebració.
Un any més seran nombroses les escoles, llars d'infants, entitats veïnals i esplais de la ciutat que se sumen a la celebració del carnestoltes.


Consells i recomanacions per al públic assistent a les rues.

Aquests són alguns dels centres i entitats que organitzaran rues el dissabte 23 i el dijous 28 de febrer; el divendres 1 i el dissabte 2 de març:
 

Escola Cultura Pràctica                               Escola Maria Auxiliadora
Escola Bisbat d'Ègara                                  Escola Mare de Déu del Carme
Escola Liceo Egara                                       Escola Sant Josep de Calassanç
Escola Isaac Peral                                        Escola Lumen
Escola Tecnos                                               Escola Pau Vila
Escola Salesians                                           Escola Lanaspa-Giralt
Escola Abat Marcet                                      Escola La Roda
Escola Joaquima Vedruna                           Escola La Nova Electra
Escola Sagrat Cor de Jesús                          Escola El Vapor
Escola Petit Estel - La Nova                         Escola Goya
Escola Andersen                                           Escola Antoni Ubach
Escola Les Arenes                                         Escola Roser Capdevila
Escola Montserrat                                        Escola Salvador Vinyals
Escola Vedruna Vall                                      Escola Martí
Escola El Cim                                                 Escola Joan XXIII
Escola Delta                                                   Escola Ponent
Escola Ramon Pont                                      Escola Font de l'Alba
Escola President Salvans                             Escola Pia
Escola Joan Marquès Casals                       
                                              

Llar d'Infants - El Petit Trenet                      Llar d'Infants - Peggy Nens
Llar d'Infants - Giravolt                                 Llar d'Infants - Moises
Llar d'Infants - Mainada                                Llar d'Infants - l'Esquitx

Llar d'Infants - l'Elefant                                 Llar d'Infants - La Lluna
Llar d'Infants - El Tabalet

Esplai La Fàbrica                                             Esplai Las Arenas
Esplai Guadalhorce                                       

Associació de Propietaris i veïns de Les Fonts
A
V Can Parellada per la unitat del nostre barri
 

Escola Bisbat d'Ègara.
Recorregut: carrer Sant Marian, carrer Sant Francesc, carrer Sant Genís, plaça Nova.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:10 a 16:15 hores.

Escola Mare de Déu del Carme, juntament amb la Llar de l'Ancianitat Fundació Torres Falguera.
Recorregut: carrer Francesc Salvans, avinguda Abat Marcet, Llar de l'Ancianitat Fundació Torres Falguera, carrer Independència, carrer Autonomia, carrer Francesc Salvans.
Dia:
divendres 1 de març.
Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Escola Liceo Egara.
Infantil-Primària
Recorregut: ctra. Castellar, plaça de la Dona Treballadora, avinguda Barcelona, carrer Dr. Pearson, ctra. Castellar.
Dia: dimecres 28 de febrer.
Horari: de 15:00 a 17:00 hores.

Secundària
Recorregut: plaça Catalunya, avinguda Barcelona fins el carrer Miquel Vives, es torna a pujar l'avinguda Barcelona, carrer Dr. Pearson, ctra. Castellar, carrer Urquinaona, carrer Violinista Vellsolà.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 11:30 hores.


Escola Sant Josep de Calassanç.
Recorregut: carrer Borges Blanques, carrer Tàrrega, carrer Solsona, ctra. Castellar, carrer Castellsapera, carrer de la Mola, carrer Cavall Bernat, ctra. Castellar, carrer Borges Blanques.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.


Escola Isaac Peral.
Recorregut: carrer Alexandre Bell, carrer Pare Llaurador, carrer Josep Trueta, parc de Sant Jordi (parada a l'Era de la Masia Freixa), carrer Isaac Peral, carrer Alexandre Bell.
Dia: divendres 1 de març.

Horari: de 15:00 a 16:30 hores.

Escola Tecnos.
Recorregut: plaça Dr. Robert, passeig Compte d'Ègara, carrer Font Vella, carrer Gavatxons, carrer Sant Pere, carrer Cardaire, carrer Puig Novell, carrer Sant Jaume.
Dia: divendres 1 de març.

Horari: de 10:30 a 11:30 hores.

Escola Pau Vila.
Recorregut ed. infantil: avinguda Can Jofresa, avinguda Santa Eulàlia, carrer Maresme, carrer Bages, carrer Germà Joaquim, tornen a baixar avinguda Can Jofresa per la part de d'alt fins el carrer Badalona.
Recorregut ed. primària:
avinguda Can Jofresa, avinguda Santa Eulàlia, carrer Maresme, carrer Bages, carrer Menéndez y Pelayo, avinguda Santa Eulàlia, tornen a baixar avinguda Can Jofresa per la part de d'alt fins el carrer Badalona.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 9:45 a 11:00 hores.


Escola Lanaspa - Giralt.
Recorregut: carrer Pantà, carrer Pau Clarís, Rambla d'Ègara, carrer de La Rasa, carrer Pantà.
Dia: divendres 1 de març.

Horari: de 15:15 a 16:00 hores.

Escola Salesians.
Recorregut: carrer Maria Auxiliadora, carrer Sicília, carrer Dom Bosco, carrer Palet i Barba, carrer Salvador Seguí, carrer Sicília, carrer Maria Auxiliadora.
Dia: divendres 1 de març.

Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Escola Abat Matcet.
Recorregut: carrer Marquès de Comillas, avinguda Abat Marcet, ctra. Rellinars, plaça de la Cultura, carrer Marquès de Comillas.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:00 a 16:30 hores.

Escola La Roda.
Recorregut: carrer Salmerón, carrer Sant Antoni M. Claret, carrer Prat de la Riba, carrer Rovira i Brusi, carrer Salmerón.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 9:45 a 11:00 hores.

Escola Joaquima Vedruna.
Recorregut: ctra. Castellar, carrer Mura, carrer Tàrrega, Avingua del Vallès, ctra. Catellar.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:00 a 17:00 hores.

Escola La Nova Electra.
Recorregut: carrer Periodista Grané, carrer Provença, carrer Ample, carrer Girona, carrer Poetessa Caparà, carrer Josep M. Palau, carrer Periodista Grané.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:00 a 16:30 hores.

Escola Sagrat Cor de Jesús.
Recorregut ed. infantil: carrer Roger de Llúria, carrer Mestre Trias, carrer Valls, plaça Segle XX, carrer Avinyó, carrer Sant Sebastià, carrer Roger de Llúria.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 9:45 a 11:15 hores.

Recorregut ed. primària: carrer Roger de Llúria, carrer Mestre Trias, carrer Valls, plaça Segle XX, carrer Avinyó, camp de futbol, carrer Lepant, carrer Roger de Llúria.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 13:00 hores.

Escola El Vapor.
Recorregut: passeig 22 de Juliol, baixar Rambla d'Ègara sentit sud fins el Mercat de la Independència, tornar a pujat Rambla d'Ègara sentit nord, passeig 22 de Juliol.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 9:20 a 10:30 hores.

Escola Petit Estel - La Nova.
Recorregut: carrer Puig Novell, carrer Font Vella, plaça Vella, carrer Gavatxons, carrer Sant Pere, carrer Cardaire, carrer Puig Novell.
Dia: dijous 28 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.

Escola Goya.
Recorregut: carrer Cavall Bernat, carrer Camí Font de les Canyes, carrer Castellassa, ctra. Castellar, carrer Morral del Llop, carrer La Mola, carrer Cavall Bernat.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:00 a 12:00 hores.

Escola Andersen.
Recorregut: carrer Pérez Galdós, plaça de Can Palet, carrer Colom, carrer Àngel Guimerà, carrer Ramón y Cajal, carrer Pérez Galdós.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:45 a 17:15 hores.

Escola Antoni Ubach i Soler.
Recorregut: carrer Dr. Aymerich i Gilabertó, carrer Sant Cosme, plaça de Ca n'Anglada, carrer Sant Damià, Sant Crispí, carrer Jacint Elias, carrer Sant Cosme, carrer Dr. Aymerich i Gilabertó.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:00 a 12:30 hores.

Escola Les Arenes.
Recorregut: carrer Mont Perdut, carrer Ciudad Real, avinguda Madrid, carrer Salamanca, avinguda de les Nacions, Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:15 a 11:45 hores.

Recorregut: carrer Mont Perdut, Ps. Camp del Roure, carrer Pedraforca, carrer Puigsacalm, Ps. 22 de Juliol, carrer Mont Perdut.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:15 a 12:45 hores.

Escola Roser Capdevila.
Recorregut: carrer Saragossa, carrer Ourense, avinguda Madrid, carrer Salamanca, avinguda de les Nacions, Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 13:00 hores.

Escola Montserrat.
Recorregut: carrer Badajoz, interior dels blocs de Grupd de Montserrat, carrer Salamanca, carrer Pontevedra, carrer La Rioja, avinguda Madrid, carrer Salamanca, avinguda de les Nacions, Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 12:30 hores.

Escola Salvador Vinyals.
Recorregut: carrer Rioja, avinguda Madrid, carrer Salamanca, Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 13:00 hores.

Escola Martí.
Recorregut: carrer Dr. Ferran, carrer Manresa, carrer Provença, passeig central de la Rb. Francesc Macià. Els alumnes d'intantil, a l'arribar a l'alçada del carrer Dr. Ferran giraran a l'esquerra i tornaran a l'escola. Els alumnes de primària continuaran pel passeig central de la Rb. Francesc Macià fins a la plaça de l'Aigua, carrer Manresa, carrer Dr. Ferran.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:30 a 17:00 hores.

Escola El Cim.
Recorregut: carrer Frederic Soler, plaça Doctor Zamenhof, Parc de Sant Jordi (parada a l'Era de la Masia Freixa).
Els alumnes d'infantil tornaran a l'escola sortint per la plaça Adelina Gregoriano, carrer Pi i Maragall, carrer Martín Díez.

Els alumnes de primària tornaran a l'escola pel carrer Pare Llaurador, plaça Doctor Zamenhof, carrer Frederic Soler.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:00 a 12:00 hores.

Escola Joan XXIII.
Recorregut: carrer Tibidabo, carrer Joan XXIII, carrer Canigó, carrer Aneto, carrer Sierra Nevada, carrer Joan XXIII, carrer Tibidabo. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:10 a 16:00 hores.

Escola Delta.
Recorregut: ctra. Matadepera, carrer Ample, plaça del Triomf, carrer Ample, ctra. Matadepera. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:00 a 11:30 hores.

Escola Ponent.
Recorregut: carrer Rafael Campalans, carrer Sicília, plaça Roc Blanc, carrer Palet i Barba, carrer Rafael Campalans. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:00 a 12:00 hores.

Escola Ramon Pont.
Recorregut: carrer Sant Cosme, plaça de Ca n'Anglada, carrer Sant Honorat, avinguda Barcelona, carrer Sant Tomàs
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:00 a 17:00 hores.

Escola Font de l'Alba.
Recorregut: carrer Tarragona, carrer Roig Ventura, carrer Consell de Cent, vorera avniguda Béjar, carrer Tarragona. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:45 a 16:45 hores.

Escola President Salvans.
Recorregut: carrer Germà Joaquim, carrer Wilson, carrer Menéndez y Pelayo, carrer Àngel Guimerà, carrer Germà Joaquim. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:15 a 16:15 hores.

Escola Pia.
Recorregut: carrer Col·legi, carrer Sant Domènec, carrer Rutlla, carrer Església, plaça Vella, carrer Major, carrer del Forn, carrer Col·legi. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 11:45 hores.

Escola Joan Marquès Casals.
Recorregut: carrer Roig Ventura, rambla Francesc Macià, carrer Dr. Ferran, carrer Roig Ventura. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:00 a 12:30 hores.

Escola Vedruna Vall.
Recorregut: carrer Col·legi, carrer Sant Domènec, carrer Rutlla, carrer Església, plaça Vella, carrer Major, carrer del Forn, carrer Col·legi. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 16:00 a 17:00 hores.

Escola Lumen.
Recorregut: carrer Provença, carrer Ample, avinguda Jaume I, rambla Francesc Macià, carrer Provença. 
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:15 a 16:30 hores.

Escola Cultura Pràctica.
Recorregut: carrer Sant Pere, carrer Cardaire, carrer Font Vella, plaça Vella, carrer Cremat, raval de Montserrat, carrer Sant Pere.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:00 a 12:30 hores.

Escola Maria Auxiliadora.
Recorregut: avinguda Santa Maria Mazzarel·lo, avinguda Àngels Sallent, carrer Calderon de la Barca, carrer Núria, carrer Dom Bosco, avinguda Santa Maria Mazzarel·lo.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Llar d'infants - El Petit Trenet.
Recorregut: carrer Nerbión, carrer Mont Perdut, carrer Tibidabo, carrer Ordal, carrer Sierra Nevada.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 11:00 a 12:00 hores.

Llar d'infants - Giravolt.
Recorregut: carrer Maria Auxiliadora, carrer Núria, carrer Dom Bosco, avinguda Santa M. de Mazzarel·lo.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 11:30 hores.

Llar d'infants - Moises.
Recorregut: carrer Cavall Bernat, carrer Camí Font de les Canyes, carrer Castellassa, ctra. Castellar, carrer Morral del Llop, carrer La Mola, carrer Cavall Bernat.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:00 a 12:00 hores.

Llar d'Infants - Mainada.
Recorregut: carrer Col·legi, carrer Dr. Ventalló, carrer Sant Francesc, carrer Rutlla, carrer Església, plaça Vella, carrer Major, carrer del Forn, carrer Col·legi.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:45 a 16:45 hores.

Llar d'Infants - l'Esquitx.
Recorregut: carrer Alemanya, carrer Europa, carrer França, carrer Amèrica.
Dia: dijous 28 de febrer.
Horari: de 15:00 a 15:30 hores.

Llar d'Infants - l'Elefant.
Recorregut: carrer Camí Fondo, carrer La Rasa, plaça Vapor Ventalló.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.


Llar d'Infants - Peggy Nens.
Tall de carrer: carrer Rutlla, entre carrer Sant Doménec fins carrer del Vall.
Dia: dijous 28 de febrer.
Horari: de 15:30 a 16:30 hores.


Llar d'Infants - La Lluna.
Recorregut: carrer Alexander Bell, carrer Antoni Torrella, avinguda Àngel Sallent, carrer Blasco de Garay, carrer Faraday, Parc de Sant Jordi, carrer Antoni Torrella, carrer Alexander Bell.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 15:00 a 18:00 hores.


Llar d'Infants - El Tabalet.
Recorregut: ctra. Castellar, carrer Mura, carrer Tàrrega, ctra. Castellar.
Dia: divendres 1 de març.
Horari: de 9:45 a 11:00 hores.

Esplai Las Arenas.
Recorregut: carrer Tibidabo, carrer Joan XXIII, carrer Puigmal, carrer Aneto, carrer Reus, carrer Cervera, carrer Tortosa, carrer Sierra Nevada, carrer Joan XXIII.
Dia: dissabte 23 de febrer.
Horari: de 17:00 a 18:00 hores.


Esplai Guadalhorce.

Recorregut: plaça Can Palet, carrer Colom, carrer Sindicat, avinguda Glòries Catalanes, carrers interiors dels Grups de Guadalhorce, avinguda Glòries Catalanes, carrer Àngel Guimerà, plaça Can Palet.
Dia: dissabte 1 de març.
Horari: de 17:15 a 18:00 hores.


Esplai La Fàbrica.

Recorregut: carrer Tarragona, carrer Mestral, carretera Matadepera, carrer Xaloc, carrer Consell de Cent, rambla Francesc Macià, plaça Primer de Maig, carre Doctor Ferran, plaça de la Constitució, carrer Tarragona, plaça de Can Tusell.
Dia: dissabte 2 de març.
Horari: de 9:30 a 13:30 hores.


Associació de Propietaris i veïns de les Fonts.
Recorregut: Les Fonts de Terrassa - plaça Manel Mañas, carrer Roma, carrer Sant Agustí, passeig Lola Anglada, carrer Mossèn Josep Pons, carrer Mossèn Perramon, carrer Mare de Déu del Roser; Les Fonts de Sant Quirze del Vallès - carrer Església, passeig Riera, carrer Josep Mitats, fins al Poliesportiu de Sant Quirze del Vallès
Dia: dissabte 2 de març.
Horari: de 16:30 a 18:30 hores.

AV Can Parellada per la unitat del nostre barri.
Recorregut: plaça Joan Santamaria, carrer Itàlia, carrer Amèrica, carrer Alemanya, carrer Oceania, carrer França, carrer Europa fins les instal·lacions del pavelló municipal.
Dia: dissabte 2 de març.
Horari: de 17:00 a 22:00 hores.

Tornar a l'inici