Edición 2019

Anar a dalt

La 14a edición de los Premis Nous Professionals recibió  un total de 71 proyectos participantes de 26 centros educativos. Después de dos jornadas de evaluación y gracias a la colaboración del jurado de expertos y del jurado institucional, quedararon finalistas 28 proyectos, de los cuales, el 21 de julio se hizo entrega de los premios a 17 proyectos ganadores, repartidos en cada una de las categories: Innovación, Viabilidad empresarial, economia social y cooperativa, interdisciplinar y economia circular.

Proyectos ganadores

CATEGORIA INNOVACIÓN 

Cicle Formatiu Grau Mitjà

LBS Learning By Simulation. Premio de 500€ a cargo de Fundació Institut Industrial i Comercial

Centro: Ins Montserrat Roig de Terrassa  FP SS Socioculturals a la comunitat

Sara Sánchez Sánchez, Andrea Alcalde Burgos, Aitana Sánchez Ramos

Ciclo Formativo Grado Superior

Smart Tast . 1r premio de 600€ a cargo de CIRSA

Centro: Ins Nicolau Copernic de Terrassa FP Informàtica

Joel Caso Blanca, David Bou Catalán

Constant Fight

  2n premio de 400€ a cargo de Provital, SA

Centro: Illa escola d'art i disseny de Sabadell. FP Moda

    Mercè Gallego Serra

Wollywood 2n premio de 400€  a cargo de CIRSA

Centrp: Centre de Formació Creatiu i Tècnic  de Sabadell FP Imatge i So

Lidia González González, Pol Cuenca Dueñas, Daniel Beltran Calvo, Paula Guerrero Rusiñol

Programa de Formación y Inserción

Banzai Janda Premio de 500€ a cargo de Diputació de Barcelona

Centro: PTT Servei d'Educació de Terrassa FP Hoteleria i Turisme

     Gabriel Ojeda Martín, Thiago Agüero Pepi

Anar a dalt

CATEGORIA VIABILIDAD EMPRESARIAL

Ciclo Formativo Grado Medio

La Madella Premio de 500€ a cargo del Servei d'Emprenedoria i Economia Social Ajuntament de Terrassa

Centro: Ins Marta Mata de Montornés del Vallès   FP Hoteleria i Turisme

Pol Güell Visa, Yordanos Padrosa Pannon

Ciclo Formativo Grado Superior

Territori 1r premio de 600€ a cargo de LAMP

Centro: Ins Cavall Bernat de Terrassa FP Hosteleria y Turismo

Ester Pi Magan

PostRes 2n premio de 400€ a cargo de  LAMP

Centro: Escola Joviat de Manresa  FP Hoteleria i Turisme

Sandra Carrasco Cano

Progama de Formación y Inserción

Tecno House Premio de 500€ a cargo de Diputació de Barcelona

Centro: Ins La Ferreria de Montcada i Reixac  FP  Informatica  - Ventas

Anna de Pares López, Álex Sánchez  Rodrigo

Anar a dalt

CATEGORIA ECONOMIA SOCIAL I COOPERATIVA

Cicle Formatiu Grau Mitjà

ECO-Co Premi de 500€ a càrrec de del Servei d'Emprenedoria i Economia Social Ajuntament de Terrassa

Centre: Ins Terrassa de Terrassa  FP Química

Helena López Moya, Elisabet Moreno

Cicle Formatiu Grau Superior

La cuina de les gambires 1r premi de 600€ a càrrec de CIRCUTOR i Unió Empresarial Metal•lúrgica

Centre: Escola Joviat de Manresa  FP Hoteleria i Turisme

Nuria Montanyà Tanyà

SeSAI- Sistema Electrònic Sostenible Autogestionat Intel•ligent 2n premi de 400€ a càrrec del Servei d'Educació Ajuntament de Terrassa

Centre: Ins Bernat el Ferrer de Molins de Rei  FP Electricitat i Electrònica

Nasya Ruz Comitre, Diego Arcos Conchillo

Programa de Formació i Inserció

Hidropònic.Lab Premi de 500€ a càrrec de Diputació de Barcelona

Centre: Escola Agrària Santa Maria del Vallès de Lliçà de Vall  FP Agrària

      Abdessamad Belafken, Jammeh Conteh, Anouar DlilZacarias Douyou, Driss Echcharki, Sella El Akhal, Hamza El Ghidani, Youssef El Ghoumary, Yassine Er Rissouni, Josué Fernández Baena, Bakary Gassama, Mudasir Hussein, Samir Razzouq, Alassane Sow So

Anar a dalt

CATEGORIA ECONOMIA CIRCULAR 

Cicle Formatiu Grau Mitjà

Reciclacatown Premi de 500€ a càrrec de Formigons Montcau SA

Centre: Ins Santa Eulàlia de Terrassa   FP Instal.lació i Manteniment

Alejandro Barranco Reina

Cicle Formatiu Grau Superior

Can Miló Premi de 600€ a càrrec del Departament de Territori i Sostenibilitat de la Generalitat de Catalunya

Centre: EDUCEM  de Granollers CF Administració

          Alex Carreras Altimira, Albert Jiménez Prol, Claúdia López Sánchez

Programa de Formació i Inserció

Pikler Aventura Premi de 500€ a càrrec Zenquiu Lab SL&Campos Estela SL

Centre: PTT Servei d'Educació de Terrassa  FP Fusta

Bernat  cendra Sucarrats, Ángel fernández Ullés, Jonatan López Gómez, Lebian Samael Meza Rodriguez, Manuel Rosales Ruiz

Anar a dalt

 CATEGORIA INTERDISCIPLINAR

OCRE Premi de 500€ a càrrec del Servei d'Emprenedoria i economia social  Ajuntament de Terrassa

Centre: Escola Municipal d'Art i Disseny de Terrassa FP Disseny d'Interiors -  Escultura CFGS

Miki Carriedo Milan, Andrés Jiménez Rodríguez, Ariadna Cantero ortiz, Míriam Satlari Alcántara, Eduardo Macías Carmona, Sílvia Roca Pérez, Angela Coll de Castro, Albert Bistué Mas, Lia Guillamet Munell, Àlex Puntí Álvarez

Anar a dalt