Rua per el Passeig 22 de Juliol

Les rues de Carnestoltes impliquen ocupació de la via pública i per tant talls de carrers. Consulteu en el menú les diferents rues que es fan a la ciutat, les que realitzen les escoles i esplais entre setmana.

Programació del Carnestoltes

Les escoles, llars d'infants i esplais de la ciutat se sumen a la celebració.

Un any més seran nombroses les escoles, llars d'infants, entitats veïnals i esplais de la ciutat que se sumen a la celebració del carnestoltes.

Consells i recomanacions per al públic assistent a les rues.

Informació dels recorreguts que realitzen les escoles i entitats aquest any 2024:

Escola Creixen
Escola Maria Auxiliadora
Escola Bisbat d'Ègara
Escola Mare de Déu del Carme
Escola Liceo Egara
Escola Sant Josep
Escola Isaac Peral
Escola Tramuntana
Escola Pau Vila
Escola Salesians
Escola Lanaspa-Giralt
Escola Abat Marcet
Escola La Roda
Escola Joaquima Vedruna
Escola La Nova Electra
Escola Sagrat Cor de Jesús
Escola El Vapor
Escola Petit Estel - La Nova
Escola Goya
Escola Andersen
Institut Escola Antoni Ubach
Institut Escola Sala i Badrines
Escola Les Arenes
Escola Marià Galí i Guix
Escola Roser Capdevila
Escola Montserrat
Escola Salvador Vinyals
Escola Vedruna Vall
Escola Martí
Escola El Cim
Escola Joan XXIII
Escola Delta
Escola Ponent
Escola Ramon Pont
Escola Font de l'Alba
Escola Santa Teresa de Jesús
Escola Crespinell
Escola Auró

Institut Escola Feixes
Institut Nicolau Copèrnic

Llar d'Infants - El Petit Trenet
Llar d'Infants - Giravolt
Llar d'Infants - l'Esquitx
Llar d'Infants - Mainada
Llar d'Infants - Espígol

Esplai Las Arenas
Esplai Guadalhorce

Associació de propietaris i veïns de Les Fonts

 

Escola Bisbat d'Ègara.
Recorregut: carrer Sant Marian, carrer Sant Francesc, carrer Sant Genís, plaça Nova.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:10 a 15:45 hores.

Escola Mare de Déu del Carme.
Recorregut: carrer Francesc Salvans, carrer Autonimia, carrer Independència, avinguda Abat Marcet (residència "LaFACT de la Gent Gran), carrer Francesc Salvans, carrer Independència.
Dia:
divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Escola Liceo Egara.
Recorregut: ctra. Castellar, plaça de la Dona Treballadora, avinguda Barcelona, carrer Dr. Pearson, ctra. Castellar.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 17:00 hores.
 

Tornar a l'inici

Escola Sant Josep.
Recorregut: carrer Borges Blanques, carrer Tàrrega, carrer Solsona, ctra. Castellar, carrer Castellsapera, carrer de la Mola, carrer Cavall Bernat, ctra. Castellar, carrer Borges Blanques.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:30 hores.

Escola Isaac Peral.
Recorregut: carrer Alexander Bell, carrer Pare Llaurador, plaça del Doctor Zamenhof, parc de Sant Jordi (parada a l'Era de la Masia Freixa), plaça de Sant Oleguer, carrer Volta, carrer Alexander Bell.
Dia: divendres 9 de febrer.

Horari: de 10:30 a 12:30 hores.

Escola Pau Vila.
Recorregut: carrer Badalona, parc de Vallparadís, avinguda Santa Eulàlia, avinguda Can Jofresa.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:45 a 12:20 hores.


Escola Lanaspa - Giralt.
Escola Crespinell. 
Recorregut: carrer Pantà, carrer Pau Clarís, Rambla d'Ègara, carrer de La Rasa, carrer Pantà.
Dia: divendres 9 de febrer.

Horari: de 16:00 a 16:45 hores.

Tornar a l'inici

Escola Salesians.
Recorregut: carrer Maria Auxiliadora, carrer Sicília, carrer Dom Bosco, carrer Palet i Barba, carrer Salvador Seguí, carrer Sicília, carrer Maria Auxiliadora.
Dia: divendres 9 de febrer.

Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Escola Abat Matcet.
Recorregut: carrer Marquès de Comillas, avinguda Abat Marcet, ctra. Rellinars, plaça de la Cultura, carrer Marquès de Comillas.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:15 a 16:30 hores.

Escola La Roda.
Recorregut: carrer Salmerón, carrer Dr. Pearson, carrer Prat de la Riba, carrer Ubach i Soler, carrer Salmerón.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 11:00 hores.

Escola Joaquima Vedruna.
Recorregut: ctra. Castellar, carrer Mura, carrer Tàrrega, Avingua del Vallès, ctra. Castellar.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:15 a 16:15 hores.

Tornar a l'inici

Escola La Nova Electra.
Recorregut: Plaça Electra, carrer Moviment Obrer, carrer Periodista Grané, avinguda Jaume I, carrer Poetessa Caparà, carrer Periodista Grané, carrer Motors.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 9:30 a 11:00 hores.

Escola Sagrat Cor de Jesús.
Recorregut: carrer Roger de Llúria, carrer Mestre Trias, carrer Valls, carrer Avinyó, carrer Sant Sebastià, carrer Roger de Llúria.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:30 hores.

Escola El Vapor.
Recorregut: carrer Giralt i Serra, carrer Notari Badia, plaça Ricard Camí, vorera de Rambla d'Ègara sentit nord, passeig 22 de Juliol.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 9:20 a 10:30 hores.

Escola Petit Estel - La Nova.
Recorregut: carrer Puig Novell, carrer Font Vella, plaça Vella, carrer Cremat, Raval de Montserrat, carrer Sant Pere, carrer Cardaire, carrer Puig Novell.
Dia: dijous 8 de febrer.
Horari: de 10:15 a 12:30 hores.

Escola Goya.
Recorregut: carrer Cavall Bernat, carretera Castellar, carrer Castellassa, carrer Montcau, carrer Cavall Bernat.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 11:30 hores.

Tornar a l'inici

Escola Andersen.
Recorregut: carrer Pérez Galdós, carrer Colom, carrer Àngel Guimerà, carrer Ramón y Cajal, carrer Pérez Galdós.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:30 a 17:30 hores.

Institut Escola Antoni Ubach i Soler.
Recorregut: carrer Dr. Aymerich i Gilabertó, carrer Sant Cosme, plaça de Ca n'Anglada, carrer Sant Damià, carrer Jacint Elias, carrer Dr. Aymerich i Gilabertó.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.


Institut Escola Sala i Bradines.
Recorregut: Parc de Vallparadís.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 11:30 a 14:30 hores.

Escola Les Arenes.
Recorregut ed primària: carrer Mont Perdut, avinguda de les Nacions, carrer Salamanca i entrada al recinte de l'Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 12:30 hores.
Recorregut ed. infantil:
carrer Mont Perdut, carrer Àlaba, passeig Camp del Roure, carrer Montsià, carrer Puigsacalm, passeig 22 de Juliol, passeig Camp del Roure, carrer Àlaba, carrer Mont Perdut.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:30 hores.


Escola Marià Galí i Guix.
Institut Nicolau Copèrnic.
Llar d'Infants - Espígol.
Recorregut: carrer Ceps, carrer Torrent del Batlle, ronda de Ponent, carrer Les Vinyoles, avinguda de Can Boada del Pi, carrer Joan d'Àustria, plaça d'Agustí Bartra, carrer Alexandre Galí, ronda de Ponent, avinguda de Can Boada del Pi, camí de Can Boada.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 12:30 hores.

Escola Roser Capdevila.
Recorregut: carrer Saragossa, carrer Ourense, avinguda Madrid, carrer Salamanca i entrada al recinte de l'Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.

Tornar a l'inici

Escola Montserrat.
Recorregut: carrer Badajoz, interior dels blocs dels Grups de Montserrat, carrer Salamanca, carrer Pontevedra, carrer La Rioja, avinguda Madrid, carrer Salamanca i entrada al recinte de l'Antic Mercadal de Martí l'Humà.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 12:20 hores.

Escola Salvador Vinyals.
Recorregut: carrer Rioja, avinguda Madrid, carrer Salamanca i entrada al recinte de l'Antic Mercadal de Martí l'Humà. 
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:00 hores.

Escola Martí.
Recorregut: carrer Dr. Ferran, carrer Manresa, carrer Provença, passeig central de la Rb. Francesc Macià. Els alumnes d'intantil, a l'arribar a l'alçada del carrer Dr. Ferran giraran a l'esquerra i tornaran a l'escola. Els alumnes de primària continuaran pel passeig central de la Rb. Francesc Macià fins a la plaça de l'Aigua, carrer Manresa, carrer Dr. Ferran.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:30 a 16:30 hores.

Escola El Cim.
Recorregut: carrer Frederic Soler, plaça Doctor Zamenhof, Parc de Sant Jordi (parada a l'Era de la Masia Freixa). Tornaran a l'escola sortint per la plaça Adelina Gregoriano, carrer Pi i Maragall, carrer Martín Díez.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 11:00 a 12:00 hores.

Tornar a l'inici

Escola Joan XXIII.
Recorregut: carrer Tibidabo, carrer Joan XXIII, carrer Canigó, carrer Aneto, carrer Sierra Nevada, carrer Joan XXIII, carrer Tibidabo. 
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 16:00 hores.

Escola Delta.
Recorregut: carretera Matadepera, carrer Ample, plaça del Triomf, carrer Ample, carretera Matadepera
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 12:00 hores.

Escola Ponent.
Recorregut: carrer Rafael Campalans, plaça Roc Blanc, carrer Sicília, plaça Roc Blanc, carrer Palet i Barbacarrer Rafael Campalans
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 9:30 a 11:00 hores.

Escola Ramon Pont.
Recorregut: Plaça de Ca n'Anglada, carrer Sant Honorat, avinguda Barcelona, carrer Sant Tomàs, carrer Sant Cosme
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 16:30 hores.

Escola Font de l'Alba.
Recurregut: carrer Tarragona, carrer Roig Ventura, lateral de la carretera Matadepera, vorera de l'avinguda de Béjar, carrer Tarragona.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 11:00 a 12:00 hores.

Tornar a l'inici

Escola Vedruna Vall.
Recorregut: carrer Col·legi, carrer Sant Domènec, carrer Rutlla, carrer Església, plaça Vella, carrer Major, carrer del Forn, carrer Col·legi. 
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 16:00 a 17:00 hores.

Escola Tramuntana.
Recorregut: carrer Tarragona, avinguda Francesc Macià, plaça de l'Aigua, carretera Matadepera, Avinguda de Béjar, carrer Tarragona. 
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:15 a 17:00 hores.

Escola Creixen.
Recorregut: carrer Sant Pere, carrer Cardaire, carrer Font Vella, plaça Vella, carrer Major, carrer Unió, raval de Montserrat, i tornada pel carrer Sant Pere.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:30 a 12:30 hores.

Escola Maria Auxiliadora.
Recorregut: avinguda Santa Maria Mazzarel·lo, avinguda Àngels Sallent, carrer Calderon de la Barca, carrer Núria, carrer Dom Bosco, avinguda Santa Maria Mazzarel·lo fins arribar a l'escola.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 16:30 hores.

Tornar a l'inici

Escola Santa Teresa de Jesús.
Recorregut: carrer Joan Duch, vorera del passeig 22 de Juliol, carrer Aquitecte Puig i Cadafalch, carrer Alcalde Parellada, carrer Major de Sant Pere.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:20 a 16:20 hores.


Escola Auró.
Recorregut: carrer Wilson, carrer Menéndez y Pelayo, carrer Àngel Guimerà, carrer Germà Joaquim, carrer Wilson.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 15:30 hores.


Institut Escola Freixes.
Recorregut: carrer Roig Ventura, passeig central de la Rambla Francec Macià, carrer Dr. Ferran, carrer Roig Ventura.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 10:00 a 12:30 hores.

Llar d'infants - El Petit Trenet.
Recorregut: carrer Nerbión, carrer Mont Perdut, carrer Tibidabo, carrer Ordal, carrer Sierra Nevada, carrer Mont Perdut, carrer Nerbión.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 11:00 a 12:00 hores.

Llar d'infants - Giravolt.
Recorregut: carrer Maria Auxiliadora, carrer Núria, carrer Dom Bosco, avinguda Santa M. de Mazzarel·lo, carrer Maria Auxiliadora.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:15 a 17:00 hores.
 

Tornar a l'inici

Llar d'Infants - Mainada.
Recorregut: carrer Col·legi, carrer Dr. Ventalló, carrer Sant Francesc, carrer Rutlla, carrer Església, plaça Vella, carrer Major, carrer del Forn, plaça del Dr. Cadevall, carrer Col·legi.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 15:00 a 16:00 hores.

Llar d'Infants - l'Esquitx.
Recorregut: carrer Alemanya, carrer Europa, carrer Amèrica, fins al Casal de Barri.
Dia: dijous 8 de febrer.
Horari: de 15:00 a 15:30 hores.

Esplai Las Arenas.
Recorregut: carrer Tibidabo, carrer Calaf, carrer Sierra Nevada, carrer Ordal, carrer Tibidabo.
Dia: dissabte 17 de febrer.
Horari: de 17:00 a 17:30 hores.

Esplai Guadalhorce.
Recorregut: carrers interiors dels Grups de Guadalhorce, avinguda Glòries Catalanes, carrer Àngel Guimerà, plaça de Can Palet.
Dia: divendres 9 de febrer.
Horari: de 17:15 a 17:45 hores.


Associació de propietaris i veïns de Les Fonts.
Recorregut: plaça de Manel Mañas, carrer Roma, carrer Turonet, carrer Bisbe Sanahuja, carrer Sant Agustí, passeig Lola Anglada, carrer Mossen Josep Pons, carrer de la Mare de Déu del Roser.
Dia: dissabte 10 de febrer.
Horari: de 17:00 a 18:00 hores.
 

Tornar a l'inici