La 14a edició dels Premis Nous Professionals va tenir en inici un total de 71 projectes participants de 26 centres educatius. Després de les dues jornades d'avaluació i gràcies a la col·laboració del jurat d'expert i del jurat institucional, van quedar finalistes 28 projectes, dels quals, ahir 21 de juliol es van entregar els premis a 17 projectes guanyadors, repartits en cada una de les categories: Innovació, Viabilitat empresarial, economia social i cooperativa, interdisciplinar i economia circular.

Projectes guanyadors

CATEGORIA INNOVACIÓ 

Cicle Formatiu Grau Mitjà

LBS Learning By Simulation. Premi de 500€ a càrrec de Fundació Institut Industrial i Comercial

Centre: Ins Montserrat Roig de Terrassa  FP SS Socioculturals a la comunitat

Sara Sánchez Sánchez, Andrea Alcalde Burgos, Aitana Sánchez Ramos

Cicle Formatiu Grau Superior

Smart Tast . 1r premi de 600€ a càrrec de CIRSA

Centre: Ins Nicolau Copernic de Terrassa FP Informàtica

Joel Caso Blanca, David Bou Catalán

Constant Fight  2n premi de 400€ a càrrec de Provital, SA

Centre: Illa escola d'art i disseny de Sabadell. FP Moda

    Mercè Gallego Serra

    

Wollywood 2n premi de 400€ a càrrec de 400€ a càrrec de CIRSA

Centre: Centre de Formació Creatiu i Tècnic  de Sabadell FP Imatge i So

Lidia González González, Pol Cuenca Dueñas, Daniel Beltran Calvo, Paula Guerrero Rusiñol

Programa de Formació i Inserció

Banzai Janda Premi de 500€ a càrrec de Diputació de Barcelona

Centre: PTT Servei d'Educació de Terrassa FP Hoteleria i Turisme

     Gabriel Ojeda Martín, Thiago Agüero Pepi

      

Anar a dalt

CATEGORIA VIABILITAT EMPRESARIAL

Cicle Formatiu Grau Mitjà

La Madella Premi de 500€ a càrrec del Servei d'Emprenedoria i Economia Social Ajuntament de Terrassa

Centre: Ins Marta Mata de Montornés del Vallès   FP Hoteleria i Turisme

Pol Güell Visa, Yordanos Padrosa Pannon

Cicle Formatiu Grau Superior

Territori 1r premi de 600€ a càrrec de LAMP

Centre: Ins Cavall Bernat de Terrassa FP Hoteleria i Turisme

Ester Pi Magan

PostRes 2n premi de 400€ a càrrec de  LAMP

Centre: Escola Joviat de Manresa  FP Hoteleria i Turisme

Sandra Carrasco Cano

Progama de Formació i Inserció

Tecno House Premi de 500€ a càrrec de Diputació de Barcelona

Centre: Ins La Ferreria de Montcada i Reixac  FP  Informàtica  - Vendes

Anna de Pares López, Álex Sánchez  Rodrigo

Anar a dalt

CATEGORIA ECONOMIA SOCIAL I COOPERATIVA

Cicle Formatiu Grau Mitjà

ECO-Co Premi de 500€ a càrrec de del Servei d'Emprenedoria i Economia Social Ajuntament de Terrassa

Centre: Ins Terrassa de Terrassa  FP Química

Helena López Moya, Elisabet Moreno

Cicle Formatiu Grau Superior

La cuina de les gambires 1r premi de 600€ a càrrec de CIRCUTOR i Unió Empresarial Metal•lúrgica

Centre: Escola Joviat de Manresa  FP Hoteleria i Turisme

Nuria Montanyà Tanyà

SeSAI- Sistema Electrònic Sostenible Autogestionat Intel•ligent 2n premi de 400€ a càrrec del Servei d'Educació Ajuntament de Terrassa

Centre: Ins Bernat el Ferrer de Molins de Rei  FP Electricitat i Electrònica

Nasya Ruz Comitre, Diego Arcos Conchillo

Programa de Formació i Inserció

Hidropònic.Lab Premi de 500€ a càrrec de Diputació de Barcelona

Centre: Escola Agrària Santa Maria del Vallès de Lliçà de Vall  FP Agrària

      Abdessamad Belafken, Jammeh Conteh, Anouar DlilZacarias Douyou, Driss Echcharki, Sella El Akhal, Hamza El Ghidani, Youssef El Ghoumary, Yassine Er Rissouni, Josué Fernández Baena, Bakary Gassama, Mudasir Hussein, Samir Razzouq, Alassane Sow So

      

Anar a dalt

CATEGORIA ECONOMIA CIRCULAR 

Cicle Formatiu Grau Mitjà

Reciclacatown Premi de 500€ a càrrec de Formigons Montcau SA

Centre: Ins Santa Eulàlia de Terrassa   FP Instal.lació i Manteniment

Alejandro Barranco Reina

Cicle Formatiu Grau Superior

     

Can Miló Premi de 600€ a càrrec del Departament de Territori i Sostenibilitat de la Generalitat de Catalunya

Centre: EDUCEM  de Granollers CF Administració

          Alex Carreras Altimira, Albert Jiménez Prol, Claúdia López Sánchez

        

Programa de Formació i Inserció

Pikler Aventura Premi de 500€ a càrrec Zenquiu Lab SL&Campos Estela SL

Centre: PTT Servei d'Educació de Terrassa  FP Fusta

Bernat  cendra Sucarrats, Ángel fernández Ullés, Jonatan López Gómez, Lebian Samael Meza Rodriguez, Manuel Rosales Ruiz

Anar a dalt

 CATEGORIA INTERDISCIPLINAR

OCRE Premi de 500€ a càrrec del Servei d'Emprenedoria i economia social  Ajuntament de Terrassa

Centre: Escola Municipal d'Art i Disseny de Terrassa FP Disseny d'Interiors -  Escultura CFGS

Miki Carriedo Milan, Andrés Jiménez Rodríguez, Ariadna Cantero ortiz, Míriam Satlari Alcántara, Eduardo Macías Carmona, Sílvia Roca Pérez, Angela Coll de Castro, Albert Bistué Mas, Lia Guillamet Munell, Àlex Puntí Álvarez

Anar a dalt